İptal - İade Koşulları

MARKET

Ürün/Ürünleri nasıl iade edebilirim?

Kapıda yapılan ödeme seçeneklerinden birini seçtiyseniz iade etmek istediğiniz ürünü teslimat anında almamanız yeterlidir. İade ürün ve ürünleri daha sonra teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde TAHTAKALE SPOT mağazalarından değiştirebilirsiniz.

Siparişimi İptal Edebilir miyim?

Siparişinizi teslimat saatinden 1 saat öncesine kadar Tahtakale Spot Mobil Uygulamamız ya da internet sitemizdeki sipariş sonlandırma ekranından iptal edebilirsiniz.

İstisnai durumlar saklı kalmak kaydı ile; satın aldığınız ürünleri, ambalajı açılmamış, hasar görmemiş ve kullanılmamış olması koşulu ile, satış belgesi (Fiş/fatura) ile birlikte, satış tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde değiştirebilir veya iade edebilirsiniz. Ürün ile birlikte teslim edilen tüm aksesuarlarının ve orijinal ambalajın, ayrıca aksesuar ambalajlarının iadesi gereklidir.

Sipariş ödemenizi kredi kartı ile online olarak yaptıysanız, bu tutar banka tarafından açık provizyon olarak gözükmektedir. Sipariş teslimatından sonra tarafımızca satışa döndürülmektedir.

Siparişinizin teslim alınmadan iptal edilmesi durumunda, provizyon iptali tarafımızca 3 işgünü içinde yapılmaktadır. Banka tarafında hesaba yansıması ise iptal tarihinden itibaren kredi kartlarında 1 ile 7 işgünü arasındadır. Debit kartlarda (Banka kartları) iade süresi banka kaynaklı sebepler iade prosedürleri nedeniyle 45 iş gününü bulabilmektedir. Tutar kartınızın limitine geri yansıtılmaktadır.

Elektrikli veya elektronik ürünlerin orijinal ambalajı açılmış ise; iade ve değişim işlemleri sadece yetkili teknik servisin düzenlediği iade/değişim raporu ile garanti süresi bitimine kadar birinci paragrafta belirtilen iade şartlarına uyulması koşulu ile yapılabilmektedir.

Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliği’nin B/11.1 maddesi uyarınca, iade ve değişim işlemlerinde satış belgesi (Fiş/fatura) ibrazı zorunludur. Faturalı işlemler için ise, E-Arşiv bilgi belgesi ve E-Arşiv fatura dökümü gereklidir. Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde ücret iadesi alışveriş esnasında kullanılan kredi kartına yapılacağından, kredi kartı ve POS slip ibrazı olmadan işlem yapılamamaktadır.

E-TİCARET

  • ALICI, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşme konusu ürünün/ürünlerin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa tesliminden itibaren 14 (on dört) gün içinde sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

Kargo ile yapılan teslimatlarda iade koşulları;

  • Tahtakale Spot AVM mağazalarından ürün iade ve değişim işlemi yapılamamaktadır.
  • İade için ürünün gönderilmesi gereken adres: Aydoğmuş Mah, Fatih Terim Cd. No:71-A, 07090 Kepez/Antalya
  • Yasal süreçler gereği cayma hakkı kapsamında iade işlemleri ürünün size teslim tarihinden itibaren ilk 14 gün içinde yapılabilmektedir. 14 günü aşan iade /değişim işlemleri için mutlaka yetkili servis tutanağı ibraz edilmelidir. Yetkili servis belgesinin iletilmediği durumlarda cayma hakkı kullanılamaz.

 

Siparişinizi size teslimatı yapan kargo firması ile geri iade etmeniz gerekmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR